جام جهانی جام جهانی

ورزش > جام جهانی 2014 > اخبار و حواشی

گفتگوي دستيار مربي تيم ملي فوتبال ايران با اسکات مک اينتاير

آسان موتور . 9 سال پیش
گفتگوي دستيار مربي تيم ملي فوتبال ايران  با اسکات مک اينتاير

دن گاسپر ، دستيار مربي تيم ملي فوتبال ايران در گفتگويي با اسکات مک اينتاير(Scott McIntyre) در تاريخ 31 مي 2014 که شرح آن در وب سايت The world Game به چاپ رسيده است به بيان خاطرات و نظرات خود در مورد ايران و تيم ملي فوتبال ايران پرداخت.
بخشي از اين گفتگو به شرح ذيل است:
دن گاسپر :"حتي يک روز هم نيست که در هنگام عبور از خيابان ، مردم مرا متوقف نکنند و از موفقيتهاي حاصله در اين مدت از من تشکر ننمايند. من براي بيش از 20 سال است که در فوتبال حضور دارم و در 4 قاره مختلف کار کرده ام . ايرانيان جزو پرشور ترين و فوتبال دوست ترين مردم دنيا هستند. "
گاسپر با توجه به سابقه همکاري و ارتباط کاري گسترده با کي روش در ناگويا گرامپوس ژاپن، تيم ملي آفريقاي جنوبي و پرتغال ، پس از مدتي دستياري کي روش در تيم ملي ايران را پذيرفت.
خود او مي گويد:" با چندين تن از دوستانم که در ايران کار کرده بودند و همينطور خانواده ام صحبت کردم .اگر چه خبرهاي منفي فراواني در سايتهاي خبري در مورد ايران وجود داشت اما من مي خواستم خودم با چشمهايم آنجا را ببينم."
گاسپر در مورد کي روش هم مي گويد:" البته من ارتباط شخصي وحرفه اي با آقاي کي روش دارم و ايشان واقعا مربي فوق العاده اي است.قدرت رهبري ايشان انکار ناپذير است ضمن آنکه توجه ايشان به جزييات هم در داخل و هم بيرون از زمين فوق العاده است. ايشان قلب و روحشان را در کار مي گذارند و اين موضوع به انتخاب من کمک کرد."
وي در ادامه ايرانيان را اينگونه توصيف کرد." من مي دانستم که در مورد ملتي صحبت مي کنيم که مدتي است در تحريم به سر مي برند ولي به اين موضوع فکر کردم که شايد با فوتبال بتوان پلي بين ملتها ايجاد کرد."
و حالا ، تقريبا سه سال پس از ورود او به ايران، گاسپر معتقد است آنچه در واقعيت در مورد ايران وجود دارد با آنچه که رسانه هاي غربي سعي در به تصوير کشيدنش مي کنند بسيار متفاوت است. گاسپار مي افزايد:" ايران بيش از آنچه فکر مي کردم ملتي چند فرهنگي است. ايران يک کوير بزرگ نيست بلکه کشوري چهار فصل است با غذاهاي بسيار خوشمزه. حتي من بعنوان يک آمريکايي ، هيچگاه احساس ناامني نکردم و فقط فکر مي کنم مردم عادي کنجکاو هستند"
در بخش ديگري از گفتگو، گاسپر به خاطراتش از صعود تيم ملي فوتبال ايران به جام جهاني 2014 اشاره کرده و مي افزايد:" وقتي به تهران بازگشتيم، هزاران هزار نفر از طرفداران و فوتبال دوستان در انتظار ما بودند تا به ما تبريک بگويند و ما مستقيما براي ملاقات آقاي احمدي نژاد ( رييس جمهور سابق ) و آقاي رييس جمهور روحاني رفتيم و هر دوي آنها براي شادي که براي ايرانيان به ارمغان آورديم به ما تبريک گفتند."
وي در ادامه توضيح مي دهد :"ما با تيمهاي بوسني و هرزگوين ، نيجريه و آرژانتين هم گروه هستيم و مطمئنا گروه سختي است اما توقعات هم بالاست. تيم ملي هيچگاه به دور دوم بازيها راه نيافته است و اين هدف و ماموريت ماست. مي دانيم که موانع زيادي هست اما 75 ميليون نفر پشت سر ما هستند که در انتظارند تا اين اتفاق رخ دهد."
در بخش ديگري گاسپر از بازيکنانش مي گويد" مي دانيم که اين روزها همانند بسياري از کشورها در مورد نسل جديد بازيکنان حرف و حديث زياد است که شايد آنها بهترين ها در کشور خودشان نباشند ، ولي خيلي ها در جام جهاني براي پول بازي مي کنند ولي صادقانه بايد بگويم که بازيکنان ما براي مردم بازي مي کنند نه براي دستمزد يا شهرت. وقتي دربي در تهران را مشاهده کنيد، جايي که 100.000نفر يکرنگ شعار مي دهند و مي خوانند ، آنجاست که معناي فوتبال را مي فهميد و هر زمان کسي افتخاري براي کشورشان مانند من و کارلوس به همراه آورد، از صميم قلب شادي خود را نشان مي دهند."

ترجمه : مرضيه كريمي

منبع :The world Game

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب