جام جهانی جام جهانی

ورزش > جام جهانی 2014 > اخبار و حواشی

دونگا: بازيکنان برزيل اشباحي بيش نبودند

دونگا: بازيکنان برزيل اشباحي بيش نبودند


تيم ملي فوتبال برزيل وداع بسيار تلخي با جام جهاني 2014 داشت. اين تيم حتي نتوانست در کشور خود به مقام سوم هم دست يابد چرا که در ديدار رده بندي متحمل شکست بسيار تلخي شد و با سه گل برابر هلند تن به شکست داد تا ناکامي‌هاي اين تيم در خانه تکميل شود.

کارلوس دونگا، کاپيتان و سرمربي سابق تيم ملي فوتبال برزيل به انتقاد از بازيکنان اين تيم در ديدار برابر هلند پرداخت و گفت: بازيکنان برزيل در ديدار برابر هلند اشباحي بيش نبودند. آنها هيچ گونه انگيزه‌اي براي بازي کردن نداشتند و جسمشان در ميدان نبود. شکست سنگين برابر آلمان روي آنها تاثير گذاشته بود و روحيه تيمي آنها را کامل بر هم زده بود.

او ادامه داد: برزيل نمايش بسيار ضعيفي برابر هلند داشت و بايد با اين نتيجه بازي را واگذار مي‌کرد. آنها شايسته شکست در اين ديدار بودند چرا که خوب ظاهر نشدند و تيمي که خوب ظاهر نشود طبيعي است که بازي را واگذار کند. خط دفاعي برزيل همچون ديدار برابر آلمان پر اشتباه بود و همان اشتباه‌هايي را که در ديدار قبلي مرتکب شد در اين ديدار هم تکرار کرد. خط دفاعي تاثير بسيار زيادي در رقم خوردن يک نتيجه دارد.

دونگا در جام جهاني 2010 آفريقا جنوبي هدايت تيم ملي فوتبال برزيل را برعهده داشت و نتوانست با اين تيم نتايج خوبي کسب کند. سلسائو با هدايت دونگا در آفريقا جنوبي برابر همين تيم هلند با نتيجه دو بر يک تن به شکست داد و از دور رقابت ها کنار رفت تا دونگا هم از کار برکنار شود و وداع تلخي با اين تيم داشته باشد. او درباره اين سوال که بهترين بازيکن برزيل در ديدار برابر هلند چه کسي بود اينگونه پاسخ داد: به نظر من اوسکار بهترين بازيکن برزيل بود. او با شور و هيجان بسيار زيادي بازي مي کرد و هر آنچه را که در توان داشت رو کرد.

برزيل با هدايت فيليپه اسکولاري در جام جهاني 2014 نمايش خوبي نداشت. اين تيم در ديدار نيمه نهايي برابر آلمان با نتيجه دور از انتظار هفت بر يک تن به شکست داد تا از صعود به فينال بازماند. شاگردان اسکولاري در رده بندي هم با سه گل برابر هلند بازي را واگذار کردند تا وداع تلخي با جام داشته باشند. با وجود کسب نتايج ضعيف برزيل هنوز فيليپه اسکولاري از کار برکنار نشده است. دونگا درباره اين سوال که آيا اسکولاري گزينه خوبي براي هدايت برزيل است؟ اين گونه پاسخ داد: اسکولاري مربي بزرگي است. او کارنامه خوبي دارد و نشان داده است که مي تواند مربي موفقي باشد، اما او در برزيل نتوانست عملکرد خوبي داشته باشد و سبک بازي خاصي را براي تيمش تدارک بيند.

در ديدار فينال جام جهاني امشب دو تيم آرژانتين و آلمان برابر هم صف آرايي مي کنند.


منبع :http://www.varzesh3.com/news.do?itemid=1152729&tit...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب